Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AMD GPU Devrimi! (AMD Crimson)
#1
www.deccal.org

Bundan 5 ay önce AMD vs Nvidia adlı yazımızda AMD’nin bulunduğu kötü durumdan bahsetmiştik. CPU cephesinde Intel’den darbe üstüne darbe yiyen AMD, ürettiği ekran kartları ve özellikle bu kartları sürücüler ile destekleyememesi sebebiyle eleştirilerimizin hedefi olmuştu. Sadece biz değil pek çok AMD ekran kartı sahibi yılda bir çıkan ve buna rağmen hatalar barındıran sürücülere tepkisini ortaya koymuştu. AMD’nin yeni açıklamasıyla anladık ki bu kadar eleştiri boşa gitmemiş. AMD yepyeni bir paket üzerinde çalışıyor: Radeon Software Crimson Edition.

www.deccal.org


GÜLE GÜLE CATALYST

Bildiğiniz üzere AMD GPU’lar çalışmak için Catalyst Control Center (CCC) gerektiriyor. Ekran kartının bütün ayarları bu yazılım üzerinden yapılıyor. Gerekli sürücü burada bulunuyor. Fakat gerek yazılımın mimarisinden gerek de eskiliğinden CCC günümüz için yeterli gelmiyordu. Sonunda bunun farkına varan AMD tamamen yeni bir mimari üzerine yeni bir paket geliştiriyor. AMD ilk paketi Radeon Software Crimson Edition olarak adlandırmayı seçmiş. Fakat aslında yeni yazılım adı doğrudan Radeon Software. Ardından gelen Crimson Edition ilk sürümün adı. Gelecekte yeni sürümlerde yeni “Edition”lar da göreceğiz. Sonuç olarak artık Catalyst Control Center yok, Radeon Software var.


www.deccal.org


BİZE NE SUNACAK

Öncelikle tamamen yeni bir mimari üzerinde oluşturulduğu için CCC’ye göre çok daha hızlı çalışacak, performans ve stabilite geliştirmeleri bulunacak. Radeon Software, CCC’ye göre çok daha gelişmiş bir overclock paneli ile gelecek. Bir diğer hoş özellik ise yazılımın bilgisayarımızda kurulu tüm oyunları tarayıp onlara özel profiller oluşturabilmemizi sağlaması. AMD’den Terry Makedon gelecekte aynı GeForce Experince’da olduğu gibi oyunumuza özel grafik tavsiyeleri de alacağımızı belirtti. Fakat bu özellik şuan sadece AMD sürücüleriyle gelen Raptr yazılımına dahil.


www.deccal.org

AMD KIRMIZISI

Elbette yapılan geliştirmeler sadece yazılımsal değil. AMD, Radeon Software’ın gözümüze hoş görünmesi için elinden geleni yapmış. Yazılım doğal olarak 2002’de çıkmış olan CCC’ye kıyasla çok daha hoş görünüyor. Tabi gelişen tasarım ile kullanım da oldukça kolaylaşmış görünüyor. Ayrıca yazılım sosyal ağlara entegre edilmiş.

www.deccal.org


DÜZENLİ GÜNCELLEME

Belki de AMD sürücülerinin en çok eleştiri aldığı kısım düzenli çıkmayan güncellemelerdir. Nvidia GPU sahipleri neredeyse her büyük oyundan önce özel bir güncelleme alırken AMD kullanıcıları bazen birkaç ay hatta bazen bir yılı aşkın süre beklemek zorunda kalırdı. Radeon Software ile bu da değişecek. AMD’nin hedefi yılda 6 WHQL sürücü (Microsoft onaylı tamamlanmış sürücü) çıkarmak. Tabi bu sayıya betaları da dahil edersek her ay 1 yeni sürücü bizi bekliyor.
AMD en büyük eksiğini bu yeni yazılım paketi ile kapatmak üzere. Henüz paket yayınlanmadığı için performans konusunda kesin konuşamıyoruz fakat gözle görülür bir iyileşme bekliyoruz. Ancak net konuşmak için Radeon Software’ın çıkışını yani bu senenin sonunu beklemeliyiz.
Beğenenler: CyberNoah
#2
Ben tam amd ile ilişkiyi kestikten sonra akıllarına gelmiş inceleme için tebrikler.
Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

AMD GPU Devrimi! (AMD Crimson) indir, AMD GPU Devrimi! (AMD Crimson) Videosu, AMD GPU Devrimi! (AMD Crimson) Online izle, AMD GPU Devrimi! (AMD Crimson) Bedava indir, AMD GPU Devrimi! (AMD Crimson) Yükle, AMD GPU Devrimi! (AMD Crimson) Hakkında, AMD GPU Devrimi! (AMD Crimson) Nedir, AMD GPU Devrimi! (AMD Crimson) Free indir, AMD GPU Devrimi! (AMD Crimson) Oyunu, AMD GPU Devrimi! (AMD Crimson) Download


1 Ziyaretçi