Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.89/5 - 9 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adobe Flash Hakkında Bilgi
#1
Her şey önce Macromedia şirketinin 1997 yılına Future Splash Animator adlı yazılımı satın almasıyla başladı. Daha sonra bu yazılım yeni adıyla yâni Flash'ın ilk sürümü olan 2.0 olarak karşımıza çıktı. Daha ilk yılını tamamlamadan 1997 yılında Macromedia Flash 3.0 geliştirdi. Hiç kimsenin onun bu kadar yaygın olacağını ummadığı yazılımla hazırlanmış pek çok site, ziyaretçilerine cezbedici, özel, çarpıcı, ilginç ve eğlenceli bir şekilde kendilerini sunarak onların daha uzun süre sitede kalmasını sağlıyordu.
1999 yılında Flash 4.0 piyasaya sürüldü. 2000 yılında Flash 5.0 , 2002 yılındada Flash 6.0, 2004 yılında Flash MX, 2005 yılında Flash 8 piyasaya sürüldü.
18 Nisan 2005 tarihinde Macromedia, Adobe tarafından satın alındı. Şu anda yazılımın en güncel sürümü CS6'dır.
Flash çalışma tekniği olarak vektör grafik kullanıyor. Flash animasyonlarının, çizgi filmlerinin, efektlerinin temelinde aslında matematiksel işlemler yer alıyor. Yâni Flash'ta çizilen her şey aslında tek tek piksellerden oluşturulmak yerine, tamamen matematiksel denklemler üzerine kurulu oluyor. Flash ile çizilen bir nesneye ne kadar yakınlaştırılsa yakınlaştırılsın asla görüntüde bir bozulma meydana gelmez.
Flash ile beraber Macromedia grafiksel animasyonları ve ara yüzleri yaparken daha kullanıcı dostu ve etkileşimli yapıya sahip olması için ActionScript adı verilen bir dili de kullanıma sunmuştur
Beğenenler:
#2
Eline sağlık ;)
İnsɑnlɑr değişmez değişen tek şey şɑrtlɑr ve çıkɑrlɑr...
Beğenenler:
#3
eline sağlık
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TemplatesBox - Flash Website Templates [84 Templates] D4RKG1RL 4 1,114 29-12-2015, Saat: 00:58
Son Yorum: P4N
Anahtar Kelimeler

Adobe Flash Hakkında Bilgi indir, Adobe Flash Hakkında Bilgi Videosu, Adobe Flash Hakkında Bilgi Online izle, Adobe Flash Hakkında Bilgi Bedava indir, Adobe Flash Hakkında Bilgi Yükle, Adobe Flash Hakkında Bilgi Hakkında, Adobe Flash Hakkında Bilgi Nedir, Adobe Flash Hakkında Bilgi Free indir, Adobe Flash Hakkında Bilgi Oyunu, Adobe Flash Hakkında Bilgi Download


1 Ziyaretçi