Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var Hemen Öğrenin !!!
#1
www.deccal.org
BTK'nın yeni hizmeti ile adınıza kayıtlı olan mobil hatları ve bu hatların operatörlerini öğrenebiliyorsunuz. Kimliğinizi kaybettiğinizde ya da başka bir yoldan kimlik bilgilerinizi ele geçirenler haberiniz olmasa bile adınıza resmi evraklar düzenleyip daha sonra sizi mağdur edebiliyor.
İki aşamalı çalışan sistemde önce TC kimlik numaranızı ve cep numaranızı girmeniz gerekiyor. Ardından cep telefonunuza SMS ile bir şifre gönderiliyor. İkinci aşamada bu şifreyi girerek adınıza kayıtlı telefon numaralarını operatörlere göre görüntüleyebiliyorsunuz.
Amaç sahtekarlığı önlemek
Zaman zaman GSM sektöründe yaşanan bir konu olan kişinin haberi olmadan telefon hattı çıkarma sorununa böyle bir sistemle çözüm bulunması bekleniyor.
Kişilerin bilgileri olmadan kullanılan cep telefonu hatlarının ortadan kaldırılması ve bu alanda yaşanan suiistimallerin önlenmesi amacıyla BTK tarafından daha önce de bazı kararlar alınmıştı. Son olarak Kurul tarafından Eylül ayında alınan kararda, kendi adlarına abonelik sözleşmesi olmadan başkalarının adına açılmış cep telefonu hatlarını kullananlara, bu hatları üzerlerine almaları için 1 yıllık süre tanınmıştı. Buna göre başkalarına ait cep telefonu hatlarını kullananların, 1 Ekim 2013 tarihine kadar ilgili GSM işletmecisine başvurup taahhütname imzalayarak, kullandıkları hattı herhangi bir ücret ödemeden üzerlerine alma imkânı bulunuyor.
Hat sorgulama sistemi sonuçlarında 1 milyon 579 bin 366 kişinin üzerinde birden fazla hat olduğu tespit edildi. 15 bin 172 kişi ise kendi adlarına 10'dan fazla hat açıldığı bilgisiyle karşılaştı.
BTK Orjinal Sitesi : https://hat-sorgulama.btk.gov.tr/sorgu.php
Kaynaklar =>
http://www.haber7.com/teknoloji/haber/97...ikla-ogren
http://www.trthaber.com/haber/gundem/adi...69343.html
http://ekonomi.haberturk.com/is-yasam/ha...ac-hat-var
www.deccal.org


Beğenenler:

Anahtar Kelimeler

Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var Hemen Öğrenin !!! indir, Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var Hemen Öğrenin !!! Videosu, Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var Hemen Öğrenin !!! Online izle, Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var Hemen Öğrenin !!! Bedava indir, Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var Hemen Öğrenin !!! Yükle, Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var Hemen Öğrenin !!! Hakkında, Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var Hemen Öğrenin !!! Nedir, Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var Hemen Öğrenin !!! Free indir, Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var Hemen Öğrenin !!! Oyunu, Adınıza Kayıtlı Kaç Hat Var Hemen Öğrenin !!! Download


1 Ziyaretçi