Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.75/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acunetix Kullanımı ve Acunetix ile XSS saldırısı
#1
Web uygulamalarında, güvenlik açıklarının çok olması sebebi ile bilinen tüm güvenlik açıklarını bir web sayfası üzerinde manüel olarak test etmemiz neredeyse imkânsız denilebilecek bir zaman gerektirmektedir. Gün geçtikçe yeni güvenlik açıkları keşfedilmektedir. Hazırlamış olduğumuz web uygulamasının güvenliği, web uygulamasının çalışmasından çok daha önemlidir. Bir web sitesinin hâlihazırda çalışır halde olması değil, güvenli bir şekilde çalışıyor olması önemlidir.

2008’den bu yana hackerlar saldırılarını sistem ve network hackingden, web hackinge doğru değiştirdiler. Bunun en büyük nedeni, web uygulamalarına yapılan saldırıların daha kolay ve daha çok getirisi olmasıdır. Getiriden kastım, web otomasyon sistemlerinin gün geçtikçe yaygınlaşması, şirketlerin ticari çalışmalarını bu alana yöneltmesidir. Black Hat Hacker olarak nitelendirilen kötü niyetli bilgisayar korsanları, web uygulamalarındaki güvenlik zafiyetlerini kullanarak, elde etmiş oldukları verileri belirli bir çıkar için rakip firmalara yahut bir başka 3’üncü şâhısa satarak gelir elde etmektedirler. Yapılan bu işlem her ne kadar tüm dünyada suç kabul edilse de, bilişim profesyonelleri olarak hazırlamış olduğumuz web sayfalarının veya yönetimini yapmış olduğumuz web sayfalarının güvenliğini sağlamak zorundayız.

Hide Post
Beğenenler: CyberAngel
#2
eline sağlık abi exciting
Beğenenler:
#3
özledik senın makalelerını : ) tekrar hosgeldin.
Beğenenler:
#4
eline sağlık abi exciting
Beğenenler:
#5
Eline sağlık abi.
Beğenenler:
#6
bakalım
Beğenenler:
#7
Eline saglik
Beğenenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wafw00f Kurulum ve kullanımı(Linux) Mr.Blade 4 22 Dün, Saat: 20:37
Son Yorum: Mr.Blade
  Hacking Amaçlı Whois Kullanımı CyberHacker 0 44 03-12-2016, Saat: 09:52
Son Yorum: CyberHacker
  Linux VPS'den DOS Saldırısı Yapmak iMoGeN 2 1,299 27-02-2016, Saat: 09:11
Son Yorum: Experfect
  Beef Browser Exploitation Framework Kullanımı cLowN 4 1,050 18-02-2016, Saat: 16:28
Son Yorum: X-[Quey]
  Sqlmap Kullanımı WueLLa 4 438 30-01-2016, Saat: 23:57
Son Yorum: KeşapLı
Anahtar Kelimeler

Acunetix Kullanımı ve Acunetix ile XSS saldırısı indir, Acunetix Kullanımı ve Acunetix ile XSS saldırısı Videosu, Acunetix Kullanımı ve Acunetix ile XSS saldırısı Online izle, Acunetix Kullanımı ve Acunetix ile XSS saldırısı Bedava indir, Acunetix Kullanımı ve Acunetix ile XSS saldırısı Yükle, Acunetix Kullanımı ve Acunetix ile XSS saldırısı Hakkında, Acunetix Kullanımı ve Acunetix ile XSS saldırısı Nedir, Acunetix Kullanımı ve Acunetix ile XSS saldırısı Free indir, Acunetix Kullanımı ve Acunetix ile XSS saldırısı Oyunu, Acunetix Kullanımı ve Acunetix ile XSS saldırısı Download


1 Ziyaretçi